Planske pretpostavke. Financijski iznosi su projekcije. Pretpostavke o akviziciji, konverziji i zadržavanju provjerit će se tijekom pilota i tržišnih kampanja.
Investitorska analiza / 01
Aktualna investicijska teza
Tražimo 350.000 € za program od 18 mjeseci: provjeriti smjernice sa 100 obitelji, uspostaviti regionalnu akviziciju i usporediti potražnju u Austriji, Njemačkoj, UK-u i Irskoj.
Seed plan
Aktualni cilj
Traženo ulaganje
350.000 €
Razdoblje
Siječanj 2027. – lipanj 2028.
Nove registracije
17.645
Premium u lipnju 2028.
1.201
Prihod od pretplata
78.893 €
Ostale usluge
16.742 €
Ukupni seed prihod
95.635 €
Ovo su planski ciljevi tima. Proizvod je u razvoju. Dostavljena dokumentacija još ne dokazuje završene skupine korisnika aplikacije, konverziju u plaćanje ni komercijalnu potražnju.
Investitorska analiza / 02
Od obiteljskog konteksta do praktičnog plana
Strukturirani obiteljski profil povezuje potrebe djeteta, roditeljski stil i svakodnevne izazove. Stručna pravila određuju prioritete, a desetodnevni plan pomaže obitelji usmjeriti se na jedan cilj.
Korak
Uloga u planiranom proizvodu
Razumjeti obitelj
Strukturirana pitanja obuhvaćaju razvoj djeteta, obiteljske odnose, prioritete i mogućnosti roditelja.
Odabrati sljedeći korak
Sigurnosne provjere i stručna pravila odabiru dobno primjerene ciljeve i strategije iz pregledane biblioteke.
Učiti iz svakodnevice
Dnevni osvrti pomažu prilagoditi preporuke. Svakih deset dana plan se nastavlja, mijenja ili se preporučuje stručna podrška.
Aktualni protokol obuhvaća 16 definiranih tema i strukturirane odgovore. Obitelj radi na jednom prioritetnom cilju. Dnevni osvrti podupiru manje prilagodbe; nakon deset dana plan se nastavlja, mijenja se aktivnost ili se preporučuje stručna pomoć.
Brza podrška, roditeljski dnevnik i sažetak koji se može podijeliti sa stručnjakom nadopunjuju osnovni proizvod. Podaci o okolini i šire dobne skupine predviđeni su za kasniji razvoj.
Investitorska analiza / 03
Što postoji i što seed runda treba dokazati
Osnova
Status
Stručno iskustvo
Tim navodi više od deset godina rada s djecom i obiteljima te radionice s više od 100 djece.
Beta
Planirana prije runde, uz vlastite resurse i doprinose partnera. Dovršetak nije potvrđen.
Doprinosi prije runde
Revidirani iznos doprinosa još se usklađuje. Prethodne procjene vrijednosti nisu uključene u seed gotovinu.
Pilot aplikacije
Planirano 100 obitelji u tri skupine. Uključivanje i rezultati ne prikazuju se kao ostvareni.
Ekonomika
Akvizicija, konverzija i trajanje plaćene pretplate ostaju pretpostavke.
Simulirani slučajevi provjeravaju stručna pravila prije uključivanja obitelji. Neovisni slijepi pregled planiran je tijekom prve skupine. Pilot ispituje korisnost, ponovljeno korištenje i podudarnost sa stručnim smjernicama; ne dokazuje kliničku učinkovitost.
Investitorska analiza / 04
Validacija sa 100 obitelji
Kalendar
Skupina i odluka
Siječanj–veljača 2027. · M1–2
20 obitelji; neovisni slijepi pregled paralelno s prvom skupinom.
Veljača–travanj 2027. · M2–4
30 obitelji; bez naplate kako bi se zadržavanje mjerilo bez utjecaja plaćanja.
Travanj–lipanj 2027. · M4–6
50 obitelji; kartica pri ulasku i planirana prva naplata 20. dana ako pretplata nije otkazana.
Lipanj 2027. · M6
Procjena cijelog programa: zaustaviti, promijeniti ili nastaviti.
Sve tri skupine prate se od prve obitelji prema unaprijed definiranim mjerilima. Promjene pravila, sadržaja i verzija proizvoda moraju biti zabilježene kako bi se rezultati mogli tumačiti između skupina. Skupina koja plaća daje početne pokazatelje na malom uzorku, a ne preciznu procjenu za cijelu populaciju.
Investitorska analiza / 05
Dokazi potrebni prije širenja
Mjerilo
Zaustaviti
Promijeniti
Nastaviti
Prva dnevna provjera
<45 %
45–59 %
≥60 %
Korištenje tijekom prvog plana
<40 %
40–59 %
≥60 %
Aktivnost 20. dana
<25 %
25–39 %
≥40 %
Podudarnost pri upućivanju stručnjaku
<95 %
95–99 %
100 %
Podudarnost predloženih koraka
<70 %
70–89 %
≥90 %
Pogrešno postupanje u ozbiljnim slučajevima
Jedan ili više
—
Nijedan
Ovo su predloženi pragovi za odluku, ne izmjereni rezultati. Definicije i nazivnici moraju biti utvrđeni prije regrutacije. Konverzija u plaćanje usmjerava sljedeći test.
Investitorska analiza / 06
Što trebamo dokazati u prvih 18 mjeseci
Cilj do M18: barem svaka četvrta obitelj iz triala dolazi do dvije naplate. Obnove, smisleno korištenje i trošak akvizicije trebaju pokazati može li pretplata biti održiva.
Validacijski ciljevi tima, ne ostvareni rezultati. M1–M18: siječanj 2027. – lipanj 2028. Ciljevi vrijede za skupine s dovoljno dugim praćenjem; ostvarivost treba provjeriti.
Pokazatelj
Do M12
Do M18
Trial → dvije naplate
≥20 % pokrenutih mjesečnih trialova
≥25 % pokrenutih mjesečnih trialova
Prva naplata / prva mjesečna obnova
≥35 % trialova / ≥60 % prvih platitelja
≥40 % trialova / ≥65 % prvih platitelja
Kumulativno plaćeno zadržavanje
Prikaz prve tri obnove
≥40 % nakon 3.; ≥25 % nakon 6. obnove
Korisnost prema procjeni roditelja
≥70 % ocjena 4–5/5; ≥70 % odziva
Isti cilj; uključiti obitelji koje otkazuju
Smisleno korištenje prije obnove
Utvrditi početnu razinu
≥50 % obnovitelja aktivno u prethodnih 15 dana
Povrati prvih naplata unutar 30 dana
Pratiti broj i razloge
≤3 %; iznad 5 % istražiti uzroke
HR kanalni CAC / izmjeren povrat troška
≤25 € kao međukorak učenja
Oko 18 € ili niži; povrat unutar 9 mjeseci
Aktivni platitelji i MRR
Mjesečno nove, obnovljene i izgubljene pretplate; MRR
Oko 1.200 aktivnih platitelja; provjera mjesečnim modelom
Aktivacija podupire pilot
Glavna mjera korištenja u pilotu ostaje ≥40 % aktivnih 20. dana. Postojeći prag aktivacije ≥60 % znači dolazak do prve dnevne provjere, a ne dokaz koristi. Odvojeno pratiti profil, primljeni plan, dnevnu provjeru, pokušaj primjene i prijavljenu korisnost, uključujući vrijeme do događaja u prvih sedam dana. Provjeriti povezanost s D20 i obnovom; nema novog praga od 48 sati.
Kako čitati dokaze u opt-out pretplati
Dosljedan nazivnik
Kartica pri ulasku, trial od 20 dana, podsjetnik tri dana prije naplate i jednostavno otkazivanje. Brojiti sve stvarno pokrenute mjesečne trialove s odobrenom budućom naplatom, uključujući rano otkazane. Odvojiti instalacije, registracije prije kartice i početak triala. Besplatne pilot skupine 20 + 30 isključene su iz platnih pokazatelja.
Dvije naplate brojiti izravno
Prva naplata oko D20, prva mjesečna obnova oko D50. Dvije naplate očitati 14 dana nakon zakazane prve obnove, oko D64–65, prema stvarnim kalendarskim dospijećima. Brojiti uspješnu prvu naplatu i obnovu bez povrata na datum očitanja; kasnije povrate ažurirati. Uključiti sve trialove s dovoljno vremena za praćenje.
Zadržavanje prati izvornu skupinu
Treća obnova je četvrta naplata, oko D110. Zadržavanje nakon treće i šeste obnove računa se prema izvornoj skupini prvih platitelja s dovoljno praćenja. Prikazati prve platitelje, dospjele obnove, uspješne naplate, povrate i tehničke neuspjehe. Godišnje planove i reaktivacije voditi zasebno; aktivna plaćena godina nije dokaz godišnje obnove.
Korištenje uz naplatu
Smislena radnja je primjena plana ili sadržajna dnevna provjera u 15 dana prije obnove. Otvaranje aplikacije ili stranice za naplatu nije dovoljno. Prikazati aktivnost među svim platiteljima i među obnoviteljima. Dvije automatske naplate same ne dokazuju svjesno zadovoljstvo.
Korisnost i kvaliteta naplate
Na D20 i nakon prvog plaćenog mjeseca postaviti isto pitanje o korisnosti. Ocjene 4–5/5 dijele se s brojem odgovora; prikazati i pozitivne odgovore među svima pozvanima te odziv, uključujući odustale. Razgovarati s 10–15 obitelji, uključujući one koje otkazuju. Prikazati broj i iznose povrata te chargebackove zasebno. Roditeljska procjena koristi nije klinički ishod.
Stvarno vraćen trošak akvizicije
Prikazati kanalni CAC i puni trošak akvizicije usporedno, bez dvostrukog računanja. Povrat nastaje kada ostvareni doprinos skupine nakon poreza, naknada, povrata, AI-ja, infrastrukture, varijabilne podrške i pripadajućih troškova triala pokrije pripadajuću akviziciju. Koristiti zrele skupine i stvarno zadržavanje. Cilj od devet mjeseci je hipoteza, odvojena od jednostavne ilustracije od 3,56 mjeseci koja zanemaruje odustajanje.
Dokazi se grade kroz tri faze
M1–M6 · Pilot
100 obitelji (20 + 30 + 50), D20 ≥40 % te postojeće stručne i sigurnosne provjere. Platna skupina od 50 obitelji daje rani signal; nema novog platnog praga koji automatski ruši pilot.
M7–M12 · Ponovljivost
Cilj ≥100 prvih platitelja kroz tri uzastopne mjesečne skupine; ocjenjivati samo dospjele obnove. Akvizicija počinje u M5, učenje traje M5–M7, optimizirani HR od M8. Razgovori o financiranju u M11 koriste tada raspoložive dokaze.
M13–M18 · Zadržavanje i ekonomika
Cilj ≥200 prvih platitelja praćenih do treće obnove kroz ≥3 skupine te ≥100 s dovoljno vremena za šestu. To su praktični ciljevi prikupljanja podataka, ne statistička jamstva. DACH i UK/Irska prikazuju se zasebno.
Odvojiti ciljeve od financijske osnove
Financijski osnovni scenarij zadržava konzervativnu pretpostavku konverzije od 10 %. Operativni ciljevi od 35–40 % ne povećavaju automatski prognozu prihoda. Postojeću ambiciju od 1.201 platitelja i dalje treba provjeriti mjesečnim skupinama.
Mjesečni pretplatnički prihod
MRR proizlazi iz aktivnih pretplata; godišnje iznose rasporediti na 12 mjeseci te označiti poreze i popuste. Primitke prikazati zasebno. Jednokratni paketi, B2B projekti i konzultacije nisu MRR.
Ekonomika potvrđena podacima
Kanalni CAC od 25 € je međukorak učenja, ne dokaz profitabilnosti. Oko 18 € i izmjeren povrat unutar devet mjeseci moraju poduprijeti zadržavanje i troškovi; ne dokazuju profitabilnost cijelog poslovanja ni LTV/CAC od 3×.
Referentni kontekst
Ciljeve je odabrao tim uz kontekst istraživanja pretplata. Populacije u izvorima razlikuju se; nijedan nije poseban benchmark za AI roditeljstvo u Hrvatskoj. Ostvarivost će pokazati stvarne skupine Harmonie.
Počinjemo s hrvatskim obiteljima s djecom od 3 do 7 godina. Plan povezuje broj djece s kućanstvima: jedna pretplata po obitelji.
Tržište / dob
Djeca
Faktor kućanstva
Kućanstva
Hrvatska · 3–7 godina
175.000
0,8
140.000
Hrvatska · 2–17 godina
640.000
0,8
512.000
Regija · 2–17 godina
1.770.000
0,75
1.327.500
DACH · 2–17 godina
14.900.000
0,75
11.175.000
Tržišta na engleskom · 2–17 godina
115.500.000
0,72
83.160.000
175.000 djece × 0,80 daje 140.000 kućanstava, odnosno 1,25 djece ciljane dobi po kućanstvu. To su procjene plana, a ne nova statistička obrada kućanstava. Faktori uzimaju u obzir braću i sestre; djeca i kućanstva ne smiju se zbrajati.
Izvor za početnu procjenu koristi rođene 2019.–2023. Generacije treba uskladiti sa stvarnom godinom lansiranja te prilagoditi migracijama i rezidentnom stanovništvu. DZS navodi 170.475 živorođenih 2020.–2024.: kontekst za generacije koje 2027. navršavaju 3–7 godina, ne izmjeren broj kućanstava. Izvor DZS ↗
Investitorska analiza / 08
Jasno definiran pristup personalizaciji
Harmonia u strukturiranom profilu povezuje razvoj djeteta, obiteljske odnose i roditeljski stil. Stručna pravila i dnevni osvrti oblikuju kontinuirani plan, a AI prilagođava svakodnevne smjernice.
Proizvod
Pristup
Ograničenje modela
Planirana prednost Harmonie
Good Inside
Stručna metoda dr. Becky, biblioteka sadržaja, roditeljska zajednica i GiGi AI razgovor s glasovnim unosom.
Savjet u razgovoru polazi od roditeljeva pitanja i konteksta koji navede.
Dubinski obiteljski profil: strukturirani odgovori o djetetu, obiteljskoj dinamici i roditeljskom stilu usmjeravaju kontinuirani plan.
Joy
AI temeljen na stručnom znanju i pristup certificiranim roditeljskim savjetnicima 24/7.
Razgovor sa savjetnikom zahtijeva njegovo vrijeme; kapacitet usluge mora pratiti potražnju.
Podrška kroz softver: stručna pravila vode svakodnevne planove. Početni fokus je dob 3–7, uz planirano kasnije proširenje.
MissPoppins
Platforma za individualne termine i pakete savjetovanja, dostupna i kroz programe poslodavaca.
Svaki rezervirani termin zahtijeva vrijeme i dostupnost savjetnika.
Svakodnevni plan: desetodnevni ciklusi, kratke provjere i upućivanje kada je potrebna stručna podrška.
Harmonia
Planirani obiteljski profil, dnevna provjera i odluka svakih deset dana: nastaviti, prilagoditi ili uputiti. Planirana HR cijena: 8,99 €/mj.
Beta je u razvoju. Korisnost, zadržavanje i trošak isporuke provjeravaju se u pilotu.
Kontinuirani proces: strukturirani početni profil, stručna pravila odlučivanja i obiteljske povratne informacije povezani u softverski plan.
Opisi konkurenata temelje se na službenim izvorima provjerenima 9. listopada 2026. Ograničenja su naša procjena objavljenih modela usluge. Funkcionalnosti i prednosti Harmonie planirane su i provjeravat će se u pilotu.
Popust od 17 %; pretpostavljeni udio od 30 % u modelu
Trajanje plaćene pretplate u seed fazi
Četiri mjeseca
Probno razdoblje
20 dana, dva desetodnevna plana; podsjetnik tri dana prije naplate
Ovo je planirani postupak naplate. Provedbu u svakoj trgovini aplikacija i uvjete obnove treba potvrditi prije lansiranja. Prve dvije pilot-skupine ostaju besplatne; treća testira stvarno plaćanje.
Projekcija od 16.742 € za ostale usluge obuhvaća pakete, usluge za ustanove i provizije od savjetovanja. Odvojena je od ponavljajućih prihoda od pretplate i ne predstavlja već ugovoren prihod.
Investitorska analiza / 10
Budžetiran put do približno 17.600 registracija
Faza
Svrha
Kanalski budžet
Registracije
HR početna faza · M5–7
Učiti o oglasima, ciljanim skupinama i konverziji
9.250 €
2.500
HR optimizirano · M8–18
Testirati regionalni akvizicijski pristup
27.625 €
14.713
DACH + UK/Irska · M9–18
Provjeriti interes i akviziciju u DACH-u te UK-u i Irskoj
11.000 €
432
Mjesečni plan sadrži 17.644,68 registracija i 47.875,06 € planiranih kanalskih troškova, uključujući 1.500 € za rani DACH test liste čekanja. Taj rani test još ne donosi korisnike aplikacije. Usporedba kanalskih KPI-jeva isključuje ga, a zaokruživanja po kanalima stvaraju dodatne male razlike.
Marketing i akvizicija iznose 107.350 €: uključuju fractional CMO od 23.400 €, stručnjaka za akviziciju od 27.000 € i društvene mreže od 7.200 €, odnosno 400 € mjesečno. Kampanje počinju u svibnju 2027. Prva tri mjeseca planiraju oko 45 € oglasnog CAC-a po platitelju, odnosno 37 € kroz sve hrvatske kanale.
Kasniji hrvatski pristup pretpostavlja CPM od 5 €, stopu klika od 4 %, konverziju klika u registraciju od 6 % i početnu konverziju u plaćanje od 10 %. To su pretpostavke za testiranje.
Investitorska analiza / 11
Ekonomika po fazama akvizicije
Faza
CAC po platitelju
Doprinosni LTV
LTV/CAC
Jednostavni povrat
HR početna faza · M5–7
37,00 €
20,14 €
0,54×
7,35 mj.
HR optimizirano · M8–18
17,92 €
20,14 €
1,12×
3,56 mj.
DACH + UK/Irska · M9–18
237,19 €
44,33 €
0,19×
21,4 mj.
Uskladiti tržište i definiciju troška
Obje hrvatske faze koriste isti izračun: 8,99 € / 1,25 × 70 % × 4 = 20,14 € doprinosnog LTV-a. Uz početni CAC od 37 € omjer je 0,54×, a uz optimizirani CAC od 17,92 € iznosi 1,12×. Testovi širenja koriste planiranu cijenu za ta tržišta. Svi omjeri računaju se kao LTV podijeljen s CAC-om.
Usporedba seed KPI-jeva pokazuje kanalski CAC od 25,23 €, LTV od 20,91 € i LTV/CAC od 0,83× bez ranog testa liste čekanja. S tim testom, 47.875,06 € podijeljeno s približno 1.838 novih platitelja daje oko 26,05 € CAC-a. Kanalski CAC ne uključuje zaposlenike, fractional CMO ni vrijeme osnivača. Cijeli marketinški budžet po novom platitelju iznosi oko 58,42 €; to je širi pokazatelj troška, ne CAC precizno vezan uz korisničku skupinu.
Analiza osjetljivosti za Hrvatsku
Ilustracija · promjene ostaju u ovom pregledniku
Jednostavni povrat dijeli CAC mjesečnim doprinosom i zanemaruje odljev. Kalkulator prikazuje i geometrijsko zadržavanje uz konstantni mjesečni odljev od 1 / trajanje plaćene pretplate. Probno razdoblje i isplata odgađaju stvarni novčani priljev.
Investitorska analiza / 12
Seed ciljevi i osnova izračuna
Razdoblje
Registracije
Premium na kraju
Pretplate
Ostale usluge
Ukupni prihod
2027
7.750
775
33.443 €
4.650 €
38.093 €
Prva polovica 2028.
9.895
1.201
45.450 €
12.092 €
57.542 €
Cilj od 1.201 premium pretplate proizlazi iz zaokružene formule 775 × 0,75⁶ + 9.895 × 10,74 %. Odljev se primjenjuje na početnu bazu, a nove konverzije polugodišta dodaju se kao blok. Pojedine nove skupine unutar polugodišta ne prate se zasebno kroz vrijeme.
Za 2027. model koristi 775 premium pretplata na kraju godine i prosječno stanje kroz godinu za 33.443 € prihoda od pretplata. Kampanje počinju tek u svibnju. Mjesečni plan sadrži akviziciju i troškove, ali ne i potpunu mjesečnu razradu probnog razdoblja, naplate, odljeva, povrata, poreza i isplata.
Dostavljeni ciljevi ostaju očuvani. Prije korištenja kao prognoze likvidnosti potrebno je razraditi mjesečnu naplatu i zadržavanje korisnika.
Investitorska analiza / 13
Raspodjela 350.000 €
Namjena
Iznos
Udio
Osnivačice
143.172 €
40,91 %
Razvoj proizvoda, lokalizacija i serveri
61.500 €
17,57 %
Marketing i akvizicija, uključujući fractional CMO
107.350 €
30,67 %
Provjera kvalitete
5.000 €
1,43 %
Pravni troškovi i privatnost
10.200 €
2,91 %
Operativa i troškovi zatvaranja runde
13.300 €
3,8 %
Neraspoređena rezerva
9.478 €
2,71 %
45.000 € za ulogu Full stack dev & AI expert s 50 % angažmana, 4.000 € za englesku i 6.500 € za njemačku lokalizaciju nakon pozitivnog signala potražnje te 6.000 € za servere. Ivan vodi tehnologiju.
107.350 €: fractional CMO 23.400 €, stručnjak za akviziciju 27.000 €, društvene mreže 7.200 €, HR oglasi 24.650 €, DACH te UK/Irska testovi 11.000 € i prateći kanali 14.100 €.
Neovisni pregled, podrška pilotu, supervizija i analiza programa sa 100 obitelji.
Zaštititi rezervu
Preostaje 9.478 €, odnosno 2,7 %, rezerve. Operativna raspodjela bez rezerve iznosi 340.522 €. Nova verzija smanjuje rezervu za 3.550 €, povećava lokalizaciju za 6.500 € i preraspodjeljuje marketing. Rezerva odgovara približno polovici mjeseca prosječnih planiranih operativnih troškova. Računska raspodjela po mjesecima nije odobrenje za trošenje.
Investitorska analiza / 14
Plan trošenja i trajanje financiranja
Tromjesečje
Raspodjela s rezervom
Rezerva
Trošak bez rezerve
1. tromjesečje 2027.
52.482 €
1.580 €
50.903 €
2. tromjesečje 2027.
58.649 €
1.580 €
57.069 €
3. tromjesečje 2027.
55.076 €
1.580 €
53.496 €
4. tromjesečje 2027.
63.392 €
1.580 €
61.813 €
1. tromjesečje 2028.
59.551 €
1.580 €
57.972 €
2. tromjesečje 2028.
60.849 €
1.580 €
59.270 €
Prvih šest mjeseci obuhvaća 111.131 €, od čega 3.159 € rezerve. Planirani trošak bez rezerve iznosi približno 107.972 €. Točka odluke štiti preostala sredstva ako program treba zaustaviti ili promijeniti.
Uz konstantni prosječni operativni trošak od 18.917,89 € mjesečno runda financira 18 mjeseci iznad rezerve, bez pretpostavljenih prihoda. Ovo je analiza osjetljivosti budžeta, ne prognoza bankovnog računa. Još neprikupljena growth runda od 1 mil. € ne računa se kao raspoloživa seed gotovina.
Koliko dugo traje raspoloživi kapital?
Investitorska analiza / 15
Usporediti DACH i engleska tržišta prije širenja
Faza
Tržišta
Odluka
2027.–2028.
Hrvatska i regija
Validacija s hrvatskim obiteljima. Akvizicija od svibnja 2027.; optimizacija nakon početnog učenja i odluke u lipnju.
Rujan – prosinac 2027.
Austrija i Njemačka: test interesa
1.500 € za njemačku odredišnu stranicu i listu čekanja. Pozitivan signal prethodi lokalizaciji na njemački za 6.500 €.
Prva polovica 2028.
Usporediti DACH s UK-om i Irskom
7.000 € za DACH test i 2.500 € za manji test UK-a i Irske. Mjeriti trošak akvizicije, konverziju i zadržavanje.
2029.
Širiti tržište s boljim rezultatima
DACH je osnovni scenarij; UK i Irska mogu dobiti prednost ako rezultati budu bolji. Paralelni testovi na engleskom obuhvaćaju nordijske zemlje, Nizozemsku, Singapur i UAE.
2030.
Ulazak gdje ga testovi opravdaju
Širenje na engleskom u osnovnom scenariju te ulazak na tržišta koja zadovolje prag konverzije i referentni CAC DACH-a.
Od 2032.
Japan i Južna Koreja
Ulazak traži zaseban budžet lokalizacije i lokalnog partnera.
Investitorski materijali dostupni su na hrvatskom, engleskom i njemačkom. Prvi pilot s obiteljima ostaje u Hrvatskoj. Regionalni sadržaj i akvizicijski budžeti po zemljama još traže jasnu raspodjelu: spominjane su Srbija i Slovenija, a izvorna tržišna tablica uključuje i Bosnu i Hercegovinu te Crnu Goru.
Ranih 1.500 € provjerava interes kroz odredišnu stranicu i listu čekanja. Tek pozitivan signal opravdava njemačku lokalizaciju. Upis na listu čekanja ne dokazuje spremnost na plaćanje ni zadržavanje. DACH je osnovni scenarij za 2029.; bolji rezultati mogu dati prednost UK-u i Irskoj. Kasniji ulasci ovise o izmjerenim rezultatima i financiranju.
Investitorska analiza / 16
Stručnost, obiteljsko iskustvo i izvedba
Sven Špehar Rajević · CEO · Suosnivačica
Ekonomistica s više od 20 godina iskustva u poslovnom razvoju, marketingu i projektima, uključujući osam godina u IT-u, pretežno SaaS-u. Vodila je pilot radionice emocionalne otpornosti Harmonia za više od 100 djece. Majka jednog djeteta. Licencirana trenerica programa Relax Kids.
Psihologinja s više od 10 godina rada s djecom i obiteljima, uključujući SOS Dječje selo i KBC Osijek. Educira se za KBT psihoterapeutkinju; autorica priručnika Koraci kroz oluju. Majka jednog djeteta i pomajka troje djece.
Ivan Lozančić · CTO
Suosnivač i direktor Gaussa: više od 60 inženjera, klijenti u 20 zemalja te platforme Gauss Box i ORKA ERP. Priznanje Deloitte Technology Fast 50 CE. Vlasnik privatne gimnazije Gaudeamus. Vodi razvoj i AI arhitekturu. Tehnološko vodstvo odvojeno je od budžetiranog svakodnevnog razvoja. Otac troje djece.
Budžetirane uloge za razvoj i rast
Uloga Full stack dev & AI expert preuzet će sve dorade bete, uključujući ispravke grešaka i AI integraciju, pod Ivanovim tehničkim vodstvom.
Full stack dev & AI expert planiran je s 50 % angažmana za 2.500 € mjesečno. Ivan vodi tehnologiju; Ante i Krešo ostaju vanjski suradnici odnosno savjetnici. Fractional CMO vodi strategiju i nadzor jedan dan tjedno, za približno 1.300 € mjesečno. Zasebni stručnjak za akviziciju provodi kampanje. Društvene mreže budžetirane su s 400 € mjesečno. Sve tri uloge za rast uključene su u marketing. Navedeni kandidati nisu prikazani kao ugovorno potvrđeni.
Savjetnici
Krešimir Vrhovčak: Više od 20 godina poslovne analize, razvoja softvera i vođenja timova. Arhitekt softverskih rješenja s iskustvom pripreme i vođenja istraživačko-razvojnih projekata.
Ante Magzan: Osnivač tvrtke Afekt; suosnivač Iskona, T-portala, MAXtv-a i HUB385. Mentor u Nuqleusu.
Investitorska analiza / 17
Uvjeti ulaganja i vlasničke pretpostavke
Radna knjiga navodi 350.000 € potrebnog financiranja. Predloženi udio investitora iznosi 15 %; to nije dokaz dogovorenih uvjeta. Udio od 15 % odgovara valuaciji od 2.333.333 € nakon ulaganja i 1.983.333 € prije ulaganja.
Okvirna raspodjela prije runde
Udio
Sven Špehar Rajević
40,58 %
Tihana Starčević
37,46 %
Full stack dev & AI expert
2,88 %
Krešo
2,15 %
Okvirna ESOP rezerva
16,93 %
Ukupno
100,00 %
Ovo su ranije planske pretpostavke tima, a ne potvrđeni izdani udjeli ili potpisane obveze. ESOP je već uključen u 100 %. Kalkulator zadano ne pretpostavlja dodatni fond opcija.
Ilustrativni vlasnički udio i razrjeđenje
Investitorska analiza / 18
Dugoročni planski scenarij
Godina
Prihod
Operativni troškovi
EBITDA
Kumulativni neto rezultat
2027
38.093 €
212.623 €
−174.530 €
−174.530 €
2028
198.946 €
291.603 €
−92.657 €
−267.187 €
2029
717.888 €
741.156 €
−23.267 €
−290.455 €
2030
2.397.056 €
1.660.240 €
736.816 €
372.679 €
2031
6.315.832 €
3.319.131 €
2.996.701 €
3.069.710 €
2032
13.175.247 €
5.357.085 €
7.818.162 €
10.106.056 €
2033
23.627.614 €
7.835.912 €
15.791.702 €
24.318.588 €
2034
37.069.870 €
10.198.198 €
26.871.672 €
48.503.093 €
2035
52.700.791 €
12.805.128 €
39.895.663 €
84.409.190 €
Scenarij doseže pozitivnu EBITDA-u 2030. i predviđa približno 52,7 mil. € prihoda 2035. Pretpostavlja dulje trajanje plaćene pretplate, bolju konverziju, optimiziranu akviziciju te kasnije širenje u DACH i na tržišta na engleskom jeziku. Ta poboljšanja još nisu izmjerena.
Cijela 2028. uključuje drugo polugodište izvan seed razdoblja. Godišnji račun dobiti i gubitka i budžet runde razlikuju se opsegom i rasporedom. Kumulativna računovodstvena dobit ne dokazuje isplatu investitorima, raspoloživu gotovinu ni ostvareni povrat.
Investitorska analiza / 19
Pretpostavke i napomene uz izračune
Tema
Tumačenje
Zaokruživanja i kanalski troškovi
Cilj je 17.645 registracija; mjesečni zbroj 17.644,68. Usporedba kanalskih KPI-jeva ne uključuje rani test liste čekanja od 1.500 €, dok ga mjesečni plan uključuje.
Pretplatnici i naplata
Zadržan dostavljeni cilj od 1.201; treba dodati mjesečno praćenje novih skupina platitelja.
Detaljna raspodjela 350.000 € osnova je seed financiranja. Godišnji rezultat nije istovjetna prognoza novčanog toka.
Rezerva i trajanje financiranja
9.478 € isključeno je iz redovnog trošenja. Neprikupljene sljedeće runde ne računaju se kao gotovina.
Formula statusa i bilješka povrata
Pragovi odluke trebaju odgovarati cilju od približno 17.600 registracija. Povrat se razlikuje po fazama: oko 3,5 mjeseci u optimiziranoj hrvatskoj fazi i 4,70 mjeseci za cijelo seed razdoblje.
Testna cijena i probno razdoblje
Potvrditi cijene za 2028., godišnje planove i podržani postupak naplate; pojedine pretpostavke navode 19 € tek od 2029.
Analiza razlikuje planske ciljeve od izračunatih provjera. Mjesečnu naplatu, zadržavanje i raspored novčanih tokova treba provjeriti prije većih investicijskih odluka.
Investitorska analiza / 20
Sljedeći razgovor s investitorima
Tema
Dokazi koje treba pripremiti
Spremnost proizvoda
Funkcionalna beta, pregledana stručna pravila, verzionirani sadržaj i kratka demonstracija.
Provedba pilota
Regrutacija, pristanak, unaprijed definirana mjerila i opseg neovisnog pregleda.
Potražnja i zadržavanje
Prva korisna radnja, rezultati 20. dana, veličine skupina, završeni testovi i stvarna plaćanja.
Akvizicija
Kanalski troškovi, kvalificirane registracije, prvi platitelji i zadržavanje po tržištu i mjesecu.
Kapacitet izvedbe
Potvrđene odgovornosti, dostupnost i zadaci razvoja te vanjske podrške.
Financije i vlasništvo
Mjesečni novčani plan, ugovori, prijenos prava i dogovorena vlasnička struktura.
Razgovori o sljedećem financiranju planirani su od studenoga 2027. Testovi DACH-a te UK-a i Irske u prvoj polovici 2028. trebaju pripremiti veće tržišne odluke. Sama lista čekanja ne dokazuje konverziju u plaćanje ni zadržavanje.
Investitorska analiza / 21
Izvori i planska osnova
Financijske projekcije i budžeti temelje se na poslovnom planu Harmonie. Strategiju proizvoda, biografije tima i plan pilota dostavile su osnivačice.
Financijski iznosi su planske procjene. Pretpostavke o akviziciji, konverziji i zadržavanju provjerit će se s obiteljima i kroz tržišne kampanje.